0,00 € s DPH

Pripravujeme vydanie ďalšej knihy "RAČIANSKE RECEPTY" so zameraním na koláče a slané dobroty

Tento rok opätovne pripravujeme vydanie novej knihy, ktorá ponesie názov „RAČIANSKE RECEPTY“, s podtitulom „koláče, sladké a slané dobroty“.

Kniha prirodzene nadviaže na vydané publikácie, ktorých cieľom je priblížiť obraz o spôsobe života Račanov, ich výročných ľudových zvykoch a tradíciách a všetkým čo je s nimi neodmysliteľne späté. Prostredníctvom koláčov, štrúdle, závinu, pagáčov, torty, zákuskov a množstva ďalších pečených i nepečených sladkých a slaných dobrôt sa zoznámime s tradičnými zvykmi jednotlivých období, významnými sviatkami i významnými rodinnými udalosťami a najmä tým, aká dobrota nesmela počas týchto tradičných obyčajov v Rači na stole chýbať.

V nadväznosti na publikáciu majstra kuchára Františka Janatu a Anny Zvozilovej, ktorá mnohým opätovne priblížila „tradičné račianske jedlá“, kniha „RAČIANSKE RECEPTY - koláče, sladké a slané dobroty“ oživí zachované i zabudnuté staré račianske recepty, typické koláče a všakovaké sladké i slané pečené i nepečené pochúťky, ktoré v Rači nesmeli chýbať na stoloch pri jednotlivých tradičných udalostiach od nového roku, na fašiangy, veľkú noc, hody, vinobranie, či Vianoce. Overené staré račianske recepty pomôžu vrátiť sa do detstva s pochúťkami starých mám. Mnohí si zaspomínajú a mnohí nájdu aj inšpiráciu ako zabudnutými, často jednoduchými delikatesami  i dnes oživiť a spestriť ponuku svadobného stola, rôznych slávnostných príležitostí a významných rodinných udalostí a stretnutí. Určite si každý nájde tú svoju zamilovanú dobrôtku na nedeľný, či slávnostný stôl, pochúťky k vínu a pre vybranú udalosť. Mnohých poteší, že majster kuchár František Janata a Anna Würflová sa podelia o svoje obľúbené recepty a prezradia aj tajomstvá ich prípravy.

„RAČIANSKE RECEPTY - koláče, sladké a slané dobroty“ prinesie aj zaujímavé staré recepty zo zabudnutých rukopisov, o ktoré sa s ostatnými podelia Račania, vybrané recepty víťazných koláčov, ktoré sa zúčastnili súťaže o najlepší hodový koláč, typické recepty koláčov, či zákuskov z partnerských miest Rače a vzácne, často zabudnuté rady, typy a triky pri pečení a servírovaní.

Publikácia  ponúkne množstvo uchovaných i zabudnutých tradičných receptov i takých, ktoré neboli veľmi bežné. Veríme, že neraz radi po knižke siahnete a vždy objavíte niečo nové, zaujímavé na čom si s rodinou, či priateľmi pri kávičke, alebo víne pochutíte.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting