0,00 € s DPH

Šestnásťročný študent natočil dokument o Rači

Rača

Históriu mestskej časti Rača, tradície a zvyky, kultúrne a spoločenské podujatia, inšpirácie na trávenie voľného času a ďalšie zaujímavosti z Rače zhromaždil len 16- ročný študent v dokumente Rača, miesto, kde sa dobre žije, ktorý bol prvýkrát premietnutý návštevníkom nedávneho Vinobrania.Miroslav Hájek – študent 8-ročného gymnázia na Hubeného ulici v Rači celé dva roky zbieral podklady a informácie, ktoré konzultoval s račianskymi historikmi, taktiež fotil, zúčastňoval sa na podujatiach a nakoniec všetky materiály pretavil do jednotného dokumentárneho celku. 

Film Rača, miesto, kde sa dobre žije však nebol prvým v tvorbe mladého Račana. Miroslav Hájek sa už od svojich 9 rokov venuje fotografovaniu a videotvorbe. Začiatkom roku 2014 v rámci dejepisného krúžku vytvoril svoj prvý úspešný film Mária Terézia a Bratislava, ktorý ma viac ako 5000 pozretí. Ďalším dokumentom boli príbehy komunitnej záhradky Krasňanský zelovoc, ktorý sa premietal aj na festivale Envirofilm-Ekotop film 2015. S videom Cyklomost slobody v tom istom roku zvíťazil v súťaži Bratislavského samosprávneho kraja. Pri ďalších projektoch spolupracoval s Rodinným centrom Ráčik a s úniou materských centier. 

Najnovší dokument o Rači patrí k novinkám z produkcie spoločnosti Média Rača, s.r.o. a obsahovo nadväzuje na už existujúcu knihu: Rača, miesto kde sa dobre žije. 

Dokumentárny film o Rači si môžete pozrieť tu.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting